Zmiana konta bankowego - jak przenieść je do innego banku?

Przenoszenie rachunku bankowego

zmiana banku

Bank przestaje Ci odpowiadać? Irytują Cię kolejne zmiany regulaminu i tabeli opłat i prowizji? Warunki stają się coraz gorsze, a bank zamiast pochwalić Cię jako lojalnego klienta funduje Ci kolejną podwyżkę kosztów prowadzenia słownikrachunku?

Konto na słupa - jak nie zostać słupem i co robić, jeśli się nim zostało?

Nie chcesz zostać słupem? Przeczytaj kilka wskazówek, które mogą uchronić Cię przed tragedią

internetowi-oszuściOszustw finansowych w Internecie jest niestety coraz więcej. Jednym ze sposobów przestępców jest otwieranie kont na tzw. słupa. Czym grozi bycie słupem i jak się przed tym uchronić?


słownikSłup to najprościej pisząc osoba, która została wykorzystana przez przestępcę w celu popełnienia oszustwa gospodarczego.

Jak wybrać konto bankowe?

Które konto bankowe będzie dla mnie najlepsze?

banca-de-credit-roman

Na rynku jest co najmniej kilkadziesiąt banków liczących się "w stawce". Każdy z nich ma swoje produkty, jakimi są konta bankowe - czy to dla klientów indywidualnych, firm, instytucji, korporacji. Jak na złość, każdy bank twierdzi, że to właśnie jego konto jest najlepsze. A Ty? Masz i wybieraj...

 

Wybór wcale nie jest prosty. Ilość kont bankowych, w jakich możemy przebierać może przyprawić o zawrót głowy. Banki często wprowadzają promocje dla nowych klientów (lub tych chcących przenieść konto) kusząc nas tym, a jednocześnie wprowadzając w coraz większe zakłopotanie.

Jak zamknąć kartę płatniczą?

Małe kompendium wiedzy o zamykaniu kart płatniczych. Odpowiem na pytania: 1) W jaki sposób zamknąć kartę kredytową/kartę debetową/kartę prepaid? 2) Ile wynosi okres wypowiedzenia umowy o kartę? 3) Co zrobić w przypadku, kiedy mamy na karcie nadpłatę, a chcemy ją zamknąć. Pokażę też przykładowy wniosek o zamknięcie karty kredytowej.