Jak wykonać przelew krajowy w T-Mobile Usługi Bankowe?

Instrukcja wykonywania przelewów krajowych w T-Mobile Usługi Bankowe

Pytacie: jak wykonać przelew krajowy przez T-Mobile Usługi Bankowe? Odpowiadamy.

 

Zobacz też:  Jak wykonać przelew krajowy przez Internet w Banku Zachodnim WBK?

 

słownikPrzelew, polecenie przelewu – jest jedną z form rozliczeń pieniężnych bezgotówkowych. Zleceniodawca wydaje bankowi lub na poczcie dyspozycję przekazania określonej kwoty z rachunku bankowego płatnika na wskazany przez niego inny rachunek bankowy.

 

Krok pierwszy. Logujemy się do konta T-Mobile w bankowości internetowej. Następnie przechodzimy w zakładkę „Przelewy” i wybieramy Przelew krajowy. 

 zakladka-Przelewy-T-Mobile-Uslugi-Bankowe

Zakładka „Przelewy” w T-Mobile Usługi Bankowe - kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

 

Krok drugi. Zobaczysz formularz przelewu krajowego. Nasz rachunek źródłowy (czyli ten, z którego wykonujemy przelew) został już wybrany przez system.
Wybieramy rachunek docelowy (czyli konto naszego odbiorcy). Możemy wybrać już zdefiniowany szablon płatności (wtedy wszystkie dane do przelewu uzupełnią się automatycznie) - jeśli takiego nie mamy; klikamy na „Uzupełnij dane odbiorcy”.

 

rachunek-docelowy-przelew-T-Mobile-Uslugi-Bankowe

 

Rachunek docelowy - przelew krajowy T-Mobile Usługi Bankowe - kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

 

Krok trzeci. Uzupełniamy dane odbiorcy.

  1. Nazwa odbiorcy. Wpisujemy imię i nazwisko odbiorcy przelewu, bądź nazwę firmy/organizacji/fundacji etc.
  2. Adres odbiorcy. Opcjonalnie możemy wpisać adres naszego odbiorcy. Może być to np. adres zamieszkania naszej koleżanki, bądź adres siedziby firmy.
  3. Numer rachunku. Podajemy 26. cyfrowy numer konta bankowego naszego odbiorcy.
  4. Tytuł płatności. Powinien jasno opisywać cel przelewu, np. „Zwrot pożyczki z dnia 10.10.2010 r.”, czy „Zapłata za buty - aukcja 01010210”.
  5. Zapisanie formularza jako szablonu. Możemy zapisać nasz blankiet przelewu jako szablon (automatyczne uzupełnianie danych odbiorcy przy następnej płatności - patrz krok drugi).

Po wpisaniu danych klikamy przycisk „Dalej”.

dane-odbiorcy-przelewu-T-Mobile-Uslugi-Bankowe

 

Dane odbiorcy przelewu w T-Mobile Usługi Bankowe - kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

 

Krok czwarty. System automatycznie uzupełni datę przelewu - domyślnie jest to jak najszybsza realizacja (ale możemy to zmienić). Jednak my musimy prędko oddać Ani za mleko, więc nic nie ruszamy. Zostaniemy przeniesieni do etapu wpisywania kwoty przelewu. W tym miejscu możemy zażyczyć sobie wysłanie potwierdzenia wykonania przelewu na wskazany przez nas adres e-mail. Może być zarówno nasz adres, jak i adres Ani, czy naszego kontrahenta.


kwota-przelewu-T-Mobile-Uslugi-Bankowe

Kwota przelewu - formularz T-Mobile Usługi Bankowe - kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

 

Krok piąty. W T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank możemy zakwalifikować naszą płatność do określonej kategorii. Przykładowe kategorie: Transport, Dom, Jedzenie, Rozrywka, Edukacja.

Przydzielenie kategorii danemu przelewowi nie jest wymagane do wysłania płatności, ale warto to robić dla lepszej przejrzystości naszych finansów.


kategoria-przelewu-T-Mobile-Uslugi-Bankowe

Wybór kategorii przelewu w T-Mobile Usługi Bankowe - kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

 

Krok szósty. Po zatwierdzeniu naszego przelewu zostaniemy poproszeni o autoryzację przelewu (czyli potwierdzenie, że to my wykonujemy przelew). W różowym oddziale Alior Banku transakcje możemy potwierdzać na dwa sposoby: mobilnym tokenem (aplikacją instalowaną na smartfonie), bądź kodami SMS przysyłanymi na nasz numer telefonu.
Wpisujemy kod SMS, bądź kod z tokena i naciskamy „Wyślij”.


haslo-jednorazowe-przelew-T-Mobile-Uslugi-Bankowe

Autoryzacja przelewu kodem SMS w T-Mobile Usługi Bankowe

 

Gotowe! Naszym oczom ukaże się potwierdzenie, że operacja została zaakceptowana. Jeśli zaznaczaliśmy wcześniej, aby szablon płatności został utworzony - również otrzymamy informację o wykonaniu zadania.


przelew-zaakceptowany-T-Mobile-Uslugi-Bankowe

Potwierdzenie zlecenia polecenia przelewu w T-Mobile Usługi Bankowe - kliknij na zdjęcie, aby powiększyć