Jeden numer do zastrzegania kart płatniczych

karty płatnicze

Zgubiłeś kartę, straciłeś portfel? Od teraz będziesz mógł zastrzec kilka kart płatniczych pod jednym numerem: (+48) 828 828 828. Wynikiem współpracy Związku Banków Polskich i Narodowego Banku Polskiego powstał serwis http://www.zastrzegam.pl


Mało kto z nas ma zapisany numer infolinii naszego banku w telefonie komórkowym, a jeszcze mniej osób zna go na pamięć. Z pomocą przychodzi System Zastrzegania Kart. Idea programu jest prosta i aż dziw bierze, że pomysł jest realizowany dopiero teraz. Pod tym numerem - 828 828 828 - każdy z nas będzie mógł błyskawicznie zastrzec kartę płatniczą w swoim banku.

 

Jak to działa?

Rozwiązanie pozwala na szybkie słownikzastrzeżenie karty płatniczej w przypadku, kiedy nie znamy numeru telefonu do swojego banku. Istotą Systemu jest zautomatyzowana infolinia Interactive Voice Response (IVR), która wykorzystuje technologię rozponawania mowy (portal głosowy).
Dzwoniąc usłyszymy jedynie jedno pytanie dotyczące nazwy banku, w którym posiadamy kartę; nie podajemy w Systemie żadnych innych danych. Portal głosowy przekierowuje nas do właściwej infolinii banku w celu zastrzeżenia karty. Po połączeniu z infolinią pracownik banku zada nam pytania służące identyfikacji klienta, jak i karty którą utraciliśmy.

Podczas jednego połączenia możemy zastrzec jedynie karty z jednego banku. W przypadku, gdy utraciliśmy ich więcej - musimy wybierać numer Systemu ponownie.

 

Ile to kosztuje?

Usługa jest bezpłatna - płacimy jedynie koszt połączenia telekomunikacyjnego według stawek naszego operatora. Numer działa również za granicą, wystarczy dodać prefiks +48.

Uczestnicy Systemu Zastrzegania Kart

Aktualnie w programie uczestniczą: Bank BGŻ, Bank BPH, Millenium, Bank Zachodni WBK, BNP Paribas, City Handlowy, Crédit Agricole, Deutsche Bank, DNB, Grupa BPS, Ikano Bank, ING Bank Śląski, Inteligo, Nordea Bank, PKO Bank Polski i Raiffeisen Polbank.

 

 

Ratuj swoją kartę! Zastrzeganie kart płatniczych - lista numerów telefonów do banków

 

 

Polska jest liderem w zakresie bezpieczeństwa kart płatniczych w Europie utrzymując pozycję od lat. Spełnianie rygorystycznych wymogów jak i stosowanie najnowszych technologii maksymalizuje bezpieczeństwo autoryzacji płatności kartami płatniczymi. Ryzyko wystąpienia transakcji nieuprawnionych w Polsce w porównaniu do innych krajów jest znikome. Oby tak pozostało!