Słownik pojęć finansowych

92 pojęć w tym słowniku.
Szukaj w słowniku:
zaczyna się od zawiera dokładne słowo brzmi jak
Wszystkie A B C D E G I K L M N O P R S T U W Z
Page:  « Prev 1 2 3 4 5... Next »
pojęcie definicja
Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Bankowy Fundusz Gwarancyjny to instytucja odpowiedzialna za zarządzanie systemem gwarantowania depozytów w Polsce. W razie upadłości banku Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje zwrot depozytów zgromadzonych w upadłym banku.

BIC

BIC – charakterystyczny dla każdego banku kod, umożliwiający identyfikację go. Określa nazwę banku, kraj, w którym funkcjonuje, jego lokalizację, oraz oddział. Usprawnia transakcję i pozwala na ich automatyzację.

Cash back

Cash back to określenie usługi, która pozwala na podjęcie niewielkiej gotówki przy okazji zakupów w sklepie. W punktach oznaczonych usługą cash back, klient przed skasowaniem zakupów (przed rozliczeniem transakcji) zgłasza chęć podjęcia dodatkowej gotówki. Czytaj więcej o usłudze cash back.

Cashback

Cashback, a poprawniej money back to prowizja, którą bank wypłaca posiadaczowi karty płatniczej w ramach zwrócenia mu części pieniędzy, jakie wydał płacąc kartą w sklepach lub przez Internet.

Chargeback

Chargeback to obciążenie zwrotne. W jego wyniku na konto posiadacza karty wpływa zwrot pieniędzy z konta sprzedawcy. Chargeback jest prowadzony w imieniu klienta przez bank.

Page:  « Prev 1 2 3 4 5... Next »