Słownik pojęć finansowych

92 pojęć w tym słowniku.
Szukaj w słowniku:
zaczyna się od zawiera dokładne słowo brzmi jak
Wszystkie A B C D E G I K L M N O P R S T U W Z
Page:  « Prev 1 2 3 4 5... Next »
pojęcie definicja
Bankomat

Bankomat to maszyna służąca do wypłat gotówki za pomocą karty płatniczej. Dzięki niej można sprawdzić również saldo konta, wydrukować potwierdzenie wypłaty bądź wpłaty (jeśli bankomat obsługuje funkcje wpłat), zmienić PIN karty itp.

Bankomat zbliżeniowy

Bankomat zbliżeniowy – urządzenie umożliwiające wypłatę gotówki z użyciem specjalnej karty wykorzystującej technologię zbliżeniową. Karty nie trzeba zatem wkładać do urządzenia, a jedynie przybliżyć do czytnika. W stosunku do zwykłych bankomatów, operacja na bankomacie zbliżeniowym trwa dużo krócej.

Bankowość

Bankowość – nauka o środowisku bankowym i jego otoczeniu. Zajmuje się m.in. kwestiami związanymi z działaniem systemu bankowego, produktów i operacji bankowych.

Bankowość internetowa

Bankowość internetowa – polega na komunikacji klienta z bankiem poprzez Internet. Umożliwia obsługę rachunku oraz wykonywanie operacji na nim poprzez urządzenie z dostępem do Internetu. Główną zaletą jest możliwość korzystania z usług bankowych w dowolnym miejscu i czasie.

Bankowość mobilna

Bankowość mobilna – usługa umożliwiająca dostęp do rachunku bankowego poprzez smartphone (też telefon komórkowy) lub palmtop/tablet. Jest to odmiana bankowości internetowej.

Page:  « Prev 1 2 3 4 5... Next »