Słownik pojęć finansowych

92 pojęć w tym słowniku.
Szukaj w słowniku:
zaczyna się od zawiera dokładne słowo brzmi jak
Wszystkie A B C D E G I K L M N O P R S T U W Z
Page:  1 2 Next »
pojęcie definicja
Pay by link

Pay-by-link - metoda płatności przez internet, stosowana m.in. przez sklepy internetowe oraz portale aukcyjne takie jak np. allegro. Podczas zakupu generowany jest specjalny link do strony płatności w banku. Klient nie musi wpisywać żadnych danych, wszystkie pola wypełniają się automatycznie. Do dokonania płatności wymagane jest jej potwierdzenie, np. poprzez wpisanie kodu SMS. Jedną z zalet tej metody jest szybkość całej operacji.

PayPass

PayPass - technologia, która umożliwia płatność poprzez przybliżenie karty kredytowej, debetowej bądź przedpłaconej do terminalu. Robiąc zakupy do 50 zł bądź 15$ nie musimy potwierdzać transakcji wpisując PIN. Kartą z technologią PayPass można również płacić w sposób tradycyjny.

Placówka agencyjna banku

Placówka agencyjna banku - zajmuje się obsługą klientów danego banku na podstawie pełnomocnictwa udzielonego im przez ten bank.

Polecenie zapłaty

Polecenie zapłaty to bezgotówkowa forma rozliczeń bankowych. Pozwala automatycznie regulować powtarzające się płatności, np. za media, rachunki czy raty pożyczek. Zadaniem banku jest dopilnowanie, aby płatność została wykonana w terminie. Korzystając z polecenia zapłaty możemy również płacić rachunki osób trzecich - np. dzieci lub rodziców.

Private banking

Private banking (również prywatność bankowa) – obsługa finansowa oraz pozafinansowa zamożnego klienta przez bank. Cechuje się kompleksowością i zindywidualizowaniem, w celu długotrwałej współpracy i opracowania strategii jak najlepszego zarządzania majątkiem klienta.

Page:  1 2 Next »