Słownik pojęć finansowych

92 pojęć w tym słowniku.
Szukaj w słowniku:
zaczyna się od zawiera dokładne słowo brzmi jak
Wszystkie A B C D E G I K L M N O P R S T U W Z
Page:  1 2 3 Next »
pojęcie definicja
Kapitalizacja odsetek

Kapitalizacja odsetek - doliczenie zysku (w postaci odsetek) do kapitału początkowego, który te odsetki wypracował.

Karta debetowa

Karta debetowa jest to karta płatnicza, która służy do dokonywania płatności w punktach usługowo-handlowych, płatności w Internecie, oraz podejmowania gotówki z bankomatów w granicach środków posiadanych na rachunku bankowym użytkownika karty.

Karta kredytowa

Karta kredytowa to rodzaj karty płatniczej, która nie wymaga od posiadacza karty własnych środków. Posiadacz karty korzysta z pieniędzy banku w ramach tzw. linii kredytowej tj. określonej ilości pieniędzy, jaką może wydać płacąc kartą, wyliczonej na podstawie jego zdolności kredytowej. Po okresie bezodsetkowym zwanym grace period powinniśmy uregulować spłatę zaciągniętego zadłużenia.

Karta prepaid

Karta prepaid - karta płatnicza, tzw. karta przedpłacona. Nie wymaga posiadania rachunku osobistego w banku, jest to karta na okaziciela, nie trzeba jej podpisywać. Może być wielokrotnie doładowywana do wysokości jej limitu. Do wykorzystania płacąc w sklepie, wykonując płatności w Internecie czy wypłacając z bankomatu. Więcej: Wszystko o kartach prepaid

Konto osobiste

Konto osobiste, zwane też rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym, jest produktem prowadzonym przez bank na rzecz klienta indywidualnego. Służy do bezgotówkowego przechowywania pieniędzy, jak i swobodnego zarządzania nimi, choćby w ramach innych rachunków bankowych.

Page:  1 2 3 Next »