OtwieramKonto.pl obchodzi pierwsze urodziny!

Dzisiaj dmuchamy świeczki, OtwieramKonto.pl obchodzi pierwszą rocznicę! Czas na podsumowanie minionego roku; lista najchętniej czytanych wpisów oraz plany na przyszłość.

 

Dokładnie rok temu, 13 grudnia w piątek, wystartowała... Wtedy jeszcze kolejna strona, która miała porównywać konta bankowe, ale pomysł rozwinął skrzydła i w końcu wiadomo, po co te całe OtwieramKonto.pl.

 

W ciągu minionego roku ukazało się tutaj 79 wpisów, które łącznie zobaczyliście 82 405 razy. Daje to przeciętnie 1043 odsłon na jeden artykuł. Czy to dużo, czy to mało – nie wiem, ale dziękuję każdemu Czytelnikowi z osobna za poświęcony czas nad lekturą wpisów.

 

thank-you

 

Najchętniej czytane wpisy. Informacją, jaką najczęściej klikaliście była... informacja o cookies. Próbowałem dowiedzieć się dlaczego, ale poległem. Może po prostu wśród treści tutaj opublikowanej nie ma niczego ciekawszego? Oby nie!
Interesowało i dalej interesuje Was, jak banki realizują płatności zbliżeniowe, offline czy online. Większość ze „zbliżeniowych pikaczy” pyta o to zagadnienie po to, aby lepiej kontrolować swoje finanse i nie wchodzić w niedozwolony słownikdebet (płacąc często zbliżeniem o to nie trudno). Niestety, znalazły się również czarne owce, które szukały banku realizującego płatności zbliżeniowe bez autoryzacji, a później odpowiedniego sklepu, żeby móc ten fakt w brzydki sposób wykorzystać.

 

Popularne okazały się być słownikwpłatomaty, czyli maszyny za pomocą których wpłacamy pieniądze na nasze konta bankowe. Nieszczęśliwie, chcieliście o nich czytać tylko w przypadku, kiedy wpłatomat zabierał Wasze pieniądze, a na konto niespecjalnie chciał je przekazać.
Często dowiadywaliście się jak zamykać karty płatnicze – najczęściej chcieliście pozbyć się „kredytówki”, rzadziej karty debetowej, czy karty prepaid.

 

Z bardziej mrocznych tematów: tłumnie czytaliście relację Mateusza Nesteroka o tajemnicznym dokumencie FATCA, którego treść Mateusz przyrównał do „bankowego ACTA”. Najlepszą piątkę (wyłączając ciasteczka) zamyka wpis z poradami dotyczącymi reklamacji w banku. Przedstawiłem tam sposoby na pisanie skutecznych reklamacji oraz przykładowy wzór pisma reklamacyjnego, jakie można napisać do banku.

 

Interwencje. Zacznę od tego, że działałność pana Macieja Samcika mocno mnie inspiruje. Ten facet każdego dnia sprawia, że stan portfeli Polaków polepsza się. Na dodatek pomaga na swój subiektywny sposób, malując ponury świat finansów wszystkimi farbkami, jakie tylko posiada.icon wink Ja też tak chcę!

W czerwcu tego roku miałem pierwszą „okazję” do wykazania się, kiedy o pomoc poprosiła mnie jedna z Czytelniczek. Problemem okazały się wtedy cuda dziejące się w mBanku. Bank nie spieszył się z naprawą sytuacji, a panią Patrycję, brzydko pisząc – spuszczał na drzewo. Opisałem sprawę, artykuł trafił m.in. na forum mBanku. Ukrócając, raptem kłopot udało się rozwiązać w błyskawicznym tempie (notabene wcale nie wolniej działa biuro prasowe mBanku). Pierwsza interwencja w „karierze” zakończyła się sukcesem. Cieszyłem się wtedy jak dziecko, że udało mi się komuś pomóc.

 

W miarę podnoszenia kompetencji, chciałbym pomagać dalej, rozwiązując coraz to trudniejsze problemy Czytelników. Pomaganie innym jest super. Możecie napisać do mnie na adres adres-email-Lukasz-Otlewski lub znaleźć mnie tutaj: Kontakt. Każdą wiadomość z uwagą czytam i na każdą odpisuję.

 

Plany. Założenia na 2015 rok są proste: robić swoje. Z jeszcze większym zapałem i zaangażowaniem. Feedback (opinie), jaki czasem od Was otrzymuję, pokazuje że niektóre treści były Wam naprawdę pomocne, lub nadal takie są. Bardzo mnie to cieszy.

 

Dziękuję i mam nadzieję, do zobaczenia w kolejnych wpisach!

 

    Otlewski-portret-miniŁukasz Otlewski, 13 grudnia 2014

Komentarze   

Leon
Leon 2014-12-13 16:02
Jestem czytelnikiem Twojej stronki od początku, ale szybko minął ten rok! Coraz lepsze artykuły są, no i co, życzę owocnego 2015! Sto lat!!
Cytuj | Zgłoś
Łukasz Otlewski
Łukasz Otlewski 2014-12-13 16:14
Dziękuję, Leon. :-) Pozdrawiam.
Cytuj | Zgłoś
Bartosz Sosiński
Bartosz Sosiński 2014-12-15 15:26
Łukaszu, gratuluje owocnego roku!

Od razu życzę realizacji celów i sukcesów w nadchodzącym roku :)

Nie powiem, ale zazdroszczę Ci audiencji :) Nie dziwne jednak, bo piszesz bardzo dobre teksty :)

Pozdrawiam, Bartek
Cytuj | Zgłoś