Kochany Getin Noble Banku

Prolog

Postanowiłem przekonać się, czy największa zabawka Leszka Czarneckiego, Getin Noble Bank, tak przepięknie opisywana barwnymi epitetami w Internecie, jest rzeczywiście taka jaką ją mienią.
Strach zaglądał mi w oczy na samą myśl o jakimkolwiek produkcie z oferty tego banku, dlatego zacząłem skromnie. W dodatku najbezpieczeniej, jak tylko mogłem. Złożyłem wniosek o Lokatę na Start w Getin Online.

 

 Kochany Getin Noble Banku

Przedostatniego dnia wiosennego maja zobaczyłeś mój wniosek. Drugiego dnia czerwca dostarczyłem Ci pieniążek do Twojego skarbca. Musiałeś być rozanielony z tego powodu, bo już dwa później zadzwoniła do mnie niewiasta z Getin Online w celu „porozmawiania o mojej współpracy z bankiem”. Przyznaję, tak pięknie o ofercie handlowej możesz mówić tylko Ty. Za nic miałeś złożone przeze mnie dyspozycje, abyś - Kochany mój - nie dzwonił. Dlatego ja za nic w świecie nie chciałem Cię słuchać.


Choć nie byłem w potrzebie, Ty troskliwy, nie zostawiłeś mnie samemu sobie. Wiedząc, że moja pociecha założona u Ciebie dobiega końca (wtedy zostało jej osiem dni do końca), nie mogłeś pozwolić na to, aby nie zaproponować mi jeszcze lepszej oferty. Ponownie mając za nic moje zdanie, przekazałeś moje dane osobowe do spółki Home Broker. Stamtąd zadzwoniłeś do mnie, aby zaproponować mi jeszcze lepsze produkty inwestycyjne. Mówiłeś: lokata bankowa na 5,5%, zapraszałeś do placówki na spotkanie. Wszystko w ramach „podziękowania za współpracę”. Przyznaję raz jeszcze, tak pięknie o ofercie handlowej możesz mówić tylko Ty. To ja Ci dziękuję. Za troskę.


Jutro dzień, w którym moja lokata dobiega końca. Czas nagli, a ja jeszcze nie zdecydowałem się na żaden kolejny produkt. Nie zapomniałeś o mnie, zadzwoniłeś. Tym razem przed złożeniem mi oferty, chciałeś mnie zweryfikować, że ja to ja. Pani Paulina z Getin Noble Banku, choć sympatyczna, nie była wiarygodna dlatego z kolei ja nie mogłem zweryfikować, że ty to ty. Wybacz mi, że nie chciałem telefonować na infolinię, aby panią Paulinę sprawdzić. Wiarygodności nie dodawał Ci również fakt, że w ramach weryfikacji pytałeś mnie o datę i miejsce urodzenia, czyli dane o mnie ogólnodostępne, do znalezenia w parę sekund w Internecie.
Danych Ci nie podałem, więc nie było nam dane porozmawiać o super ofercie dla mnie. Jest mi smutno z tego powodu, naprawdę.


 

Drogi Getin Noble Banku,
z powyższego wynika, że zaburzyłeś mój komfort psychiczny oraz prawo do pozostawania w spokoju. Naruszyłeś również moje dobra osobiste. Przekazałeś wbrew mojej woli moje dane osobowe obcej spółce naruszając moje prawo do poszanowania decyzji w sprawie własnych danych osobowych, popełniając tym samym przestępstwo zagrożone pozbawieniem wolności do lat dwóch. Dalej rękoma telemarketera z ów spółki bezczelnie kłamałeś nazywając swoje polisolokaty tudzież produkty strukturyzowane lokatami bankowymi wprowadzając mnie tym samym w błąd. A kiedy wiedziałem, że łżesz, wypomniałem Ci te kłamstwo - nie potrafiłeś nawet przeprosić.

To teraz ja, w ramach podziękowania za współpracę, kieruję zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Życzę jednocześnie wszystkiego dobrego.


Łukasz Otlewski

 

    Otlewski-portret-miniŁukasz Otlewski, 1 sierpnia 2014

Komentarze   

Paweł
Paweł 2014-08-01 23:17
Fajnie. Ciekawe czy jest sposób na telefony ws. prezentacji garnków. Firma nęka ludzi telefonami. Prośby o usunięcie mojego numeru z ich bazy danych mają za nic, gdyż jak twierdzą nie posiadają takiej bazy a komputer losowo wybiera numery.
Cytuj | Zgłoś
Łukasz Otlewski
Łukasz Otlewski 2014-08-01 23:50
Witam. Takie praktyki nie są zgodne z prawem. Przy wpisie o podobnych działaniach stosowanych przez T-Mobile Polska (otwieramkonto.pl/... /...), czytelnik thomas podpowiadał:Cytat:
Art. 172 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego : zakazane jest używanie automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę. Natomiast w myśl art. 209 ust. 1 pkt 25 Prawa telekomunikacyjnego, kto nie wypełnia obowiązków uzyskania zgody abonenta lub użytkownika końcowego podlega karze pieniężnej.
Na Twoim miejscu poprosiłbym Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych o sprawdzenie praktyk stosowanych przez tę firmę, jeśli idzie o dane osobowe. Dodatkowo wysłał pismo o tej sprawie do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (tu piję do tego automatycznego wywoływania, warto im to zgłosić). Dodatkowo, jeśli firma rzeczywiście nęka ludzi to zgłosiłbym ich na policję za stalking.Nie ręczę za to, ale te działania powinny pomóc. :-) Dzięki za komentarz, pozdrawiam!
Cytuj | Zgłoś
ABC
ABC 2014-08-10 21:50
Hej,
Sprawdź stronę www.force.org.pl/ Z tego co wiem prowadzą podobne sprawy.
Cytuj | Zgłoś
ewa
ewa 2018-03-23 09:49
Zgłoś się do kogoś kto zajmuje się tymi sprawami. Nie zostawiaj tego
Cytuj | Zgłoś