Ekonomiczny Blog Roku - podsumowanie udziału bloga OtwieramKonto.pl

Blog OtwieramKonto.pl brał udział w konkursie na Ekonomiczny Blog Roku, organizowanym z ręki portalu finansowego Money.pl. Konkurs już za nami, czas na małe podsumowanie naszego uczestnictwa.

 

Małe przypomnienie. Konkurs Money.pl jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój polskiej ekonomicznej blogosfery. Wspólnie z internautami i jury wybieraliśmy najbardziej opiniotwórczy, profesjonalny i społecznościowy blog, którego tematyka zajmuje się szeroko pojętym biznesem.


Wyniki:

  • zwycięzca konkursu, Ekonomiczny Blog Roku 2014: DNA Rynków, autor Paweł Cymcyk
  • zwycięzca najbardziej społecznościowego bloga: Subiektywnie o finansach, autor Maciej Samcik
  • zwycięzca głosowania internautów na Facebooku: ZbycieSpadku, autor Wojciech Rudzki


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Było nam bardzo miło uczestniczyć w jednym konkursie, obok tak znakomitych blogerów oraz ich blogów. :-)


Jak wypadł blog OtwieramKonto?

Chyba nie najgorzej. Liczba lubiących fanpage OtwieramKonto.pl na Facebooku w czasie konkursu opiewała na 60-70 miejsc (zmieniała się w trakcie), a głosów uzyskaliśmy aż 36. Dało to 43 miejsce w rankingu (piąta strona).

Wszystkim, którzy na nas zagłosowali - serdecznie dziękujemy!


W badaniu tzw. odcisku stopy (Social Footprint), czyli wskaźnikowi interakcji z użytkownikami (komentarze, polubienia, udostępnienia, retweety itd) w wyniku działalności bloga w serwisach społecznościowych uzyskaliśmy 41 miejsce (również piąta strona) oraz taki oto wynik:

Odcisk-stopy-OtwieramKontopl


Trzeba przyznać, że na podstawie uzyskanych przez nas wyników nie można wyciągnąć jakichkolwiek wniosków. Po prostu jesteśmy jeszcze za mali. ;-)

Nie mniej, sam udział w konkursie Money.pl na Ekonomiczny Blog Roku 2014 był bardzo ciekawym doświadczeniem. Mogliśmy poznać niemało wartościowych blogów ekonomicznych, które z pewnością warto dodać do swoich zakładek w przeglądarce i uzupełnić w rubryce „Warto przeczytać”, tudzież „Do przeczytania”. ;-)

Dzięki konkursowi i naszej obecności w nim udało się złapać troszkę ruchu na stronę. Każdemu, kto w czasie trwania przedsięwzięcia Money.pl odwiedził nas i został choć na chwilę - dziękujemy! Podwójne podziękowania dla osób, które nas „zalajkowały” na Facebooku mając zamiar ponownych wizyt na łamach OtwieramKonto.pl.


Jeśli jeszcze nie polubiłeś OtwieramKonto.pl na Facebooku - polub!
Jesteśmy też na Twitterze - twittnij do nas @OtwieramKontopl
O najnowszych wpisach wrzucamy też informację na Google Plus, zaplusujesz? :-)
Fanom tablic obrazkowych sugerujemy zajrzenie na Pinterest, tutaj też jesteśmy!


No i... do zobaczenia!