Rebranding Alior Sync. Nowa marka to T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile-Usługi-Bankowe-logo

6 marca br. odbyła się konkurencja prasowa Alior Banku, na której padła informacja o tym, że marka Alior Sync zniknie z rynku na rzecz współpracy z T-Mobile. Do końca czerwca nowa marka - T-Mobile Usługi Bankowe - powinna zastąpić Alior Sync.

Wszystko przez podjęcie współpracy Alior Banku (którego Alior Sync jest częścią) z operatorem telefonii komórkowej T-Mobile. Marka Alior Sync zniknie z rynku. Dotychczasowi klienci będą mogli korzystać dalej z tych samych usług, z tym że pod nową marką.

 

Od strony prawnej zmiana dla klientów będzie nieodczuwalna. Klienci banku pozostają na swoich dotychczasowych umowach ramowych, bez potrzeby aneksowania ich.


T-Mobile Usługi Bankowe

...dostarczane przez Alior Bank. Nowa nazwa Alior Sync, T-Mobile Usługi Bankowe, nie bardzo podoba się Komisji Nadzoru Finansowego. Na początku marca nadzór upomniał banki o właściwym nazewnictwie nowych linii biznesowych. KNF nie odpowiada to, że nowe marki nie kojarzą się z właściwą nazwą banku, do którego należą. Według Komisji, to dezorientuje klientów i działa na szkodę całego rynku.
T-Mobile będzie korzystało z usług finansowych Alior Banku, a nie jest to wyraźnie wskazane w nazwie podmiotu. Inne przykłady: Inteligo (PKO Bank Polski), Lion's Bank (Idea Bank), BossaBank (BOŚ Bank) itd.


W ramach rebrandingu, który zostanie przeprowadzony w ciągu najbliższych tygodni zostaną zmienione projekty strony internetowej (na barwy bliskie T-Mobile), systemu bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnych.

 

Ważne!  Warunki dotychczasowej oferty, z którego korzystali klienci Alior Sync pozostają bez zmian. Konto osobiste w Alior Sync Konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe zostaje bezwarunkowo bezpłatnym kontem osobistym, z darmowym prowadzeniem rachunku, wypłatami gotówkowymi z bankomatów w Polsce i za granicą za 0 zł, darmową kartą debetową, przelewami przez Internet.

Nie ma wymogu aneksowania umów, wymiany kart debetowych/kart kredytowych - dla klienta nic się nie zmienia - będzie on dalej korzystał z usług Alior Banku, ale pod inną nazwą - T-Mobile Usługi Bankowe.


Tak samo numery kont pozostają bez zmian, nie trzeba również zmieniać danych do logowania. Depozyty dalej będą gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.


Nowe możliwości

Alior Bank razem z T-Mobile zapowiadają dodatkowe oferty, które będą łączyć świat telekomunikacji z usługami bankowymi. Nie ma również przeszkód, żeby z usług T-Mobile Usługi Bankowe korzystały osoby, które posiadają telefony u innych operatorów komórkowych.

Bank zapewnia, że zmiana może przynieść tylko korzyści dla dotychczasowych, jak i przyszłych klientów. "Rozwój oznacza zmianę" - takim zdaniem Alior Bank wraz z T-Mobile charakteryzuje swój rebranding.