Alior Sync wycofuje program premiowy cashback

Koniec zwrotu 5% wartości zakupów w Sync

Ninja Sync31 marca 2014 roku zakończy się program premiowy cashback, który oferował zwrot pięciu procent wartości zakupów internetowych dokonywanych kartami płatniczymi oraz z wykorzystaniem usługi "Płacę z Alior Sync".


Jak informuje Alior Sync, wycofanie cashbacku ma związek z nowelizacją Ustawy o usługach płatniczych, która weszła w życie 1 stycznia 2014 r. Nowelizacja "znacząco ogranicza maksymalną stawkę opłaty słownikinterchange (dotychczas pokrywającej istotną część ponoszonych przez bank kosztów obsługi transakcji kartowych)."


Bank uzasadnia, że to właśnie dzięki opłacie interchange, którą ponoszą sklepy za każdą transakcję dokonaną u nich kartą płatniczą, stać ich było na pokrywanie kosztów obsługi transakcji kartowych.


Opłata interchange, zgodnie z nowymi zapisami ustawy, nie będzie mogła przekroczyć 0,5 proc. wartości transakcji. Organizacje kartowe, banki wydające karty oraz agenci rozliczeniowi mają czas na zmianę umów do końca czerwca.


Z oficjalnego oświadczenia wynika, że wycofanie programu premiowego pozwoli na utrzymanie atrakcyjnych warunków prowadzenia konta osobistego, na poziomie jaki obowiązywał dotychczas.


Konto osobiste w Alior Sync T-Mobile konto to bezwarunkowe "0 zł", za prowadzenie konta, krajowe przelewy internetowe w złotych (w tym 10 przelewów natychmiastowych), wydanie i użytkowanie karty debetowej, jak i wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie.