Raiffeisen Polbank - zmiany dla klientów od 19.05.2014

Zmiany w ramach ostatniego etapu prac integracyjnych Raiffeisen Bank z Polbankiem

Raiffeisen-Polbank-logoWażne informacje dla klientów Raiffiesen Polbanku w związku z ostatnim etapem połączenia Raiffeisen Bank Polska z Polbankiem EFG. Zmiany wchodzą w życie z dniem 19 maja 2014 roku, a dotyczą praktycznie każdego klienta Raiffiesen. Niestety, opłaty też idą w górę. Zobacz które i za co.


Niżej znajdziecie wszystkie ważniejsze zmiany, jakie wejdą w życie w dniach 17.05 i 19.05 tego roku wynikiem końcowego etapu fuzji Raiffiesen Banku z Polbankiem EFG.


1) System bankowości internetowej

Od 19.05.2014 r. klienci, którzy dotychczas korzystali z systemu transakcyjnego Polbank24, teraz będą logować się do kont za pomocą bankowości internetowej R-Online. Zmiana nie wiąże się z koniecznością dodatkowej aktywacji, logowanie odbywa się za pomocą tego samego loginu i hasła.


2) Obsługa rachunków
Numery kont, ich liczba, waluta pozostają bez zmian. Dotychczasowe zlecenia stałe i inne dyspozycje będą realizowane zgodnie z harmonogramem. Przekształceniu ulegną nazwy marketingowe/handlowe rachunków.

Zmieni się dzień kapitalizacji odsetek i pobierania opłat za prowadzenie kont. Obecnie jest to ostatni dzień miesiąca, od dnia 17.05.2014 r. będzie to dzień, w którym konto zostało założone. Przykład: konto założyliśmy 15.01.2012 r., stąd dzień opłaty przypadnie na każdy 15. dzień miesiąca.
W maju kapitalizacja odsetek nastąpi dnia 16.05.2014 r.

  • Wzrasta opłata za kartę debetową do Konta Aktywnego, opłata z 4 złotych wyniesie 6 złotych.
  • Koszt wypłaty w bankomacie innym, niż Euronet i bankomat własny wyniesie 8 złotych.
  • Oprocentowanie nie będzie zmienne według stawki słownikWIBOR (miesięczny), a wskazywane przez tabele oprocentowania.

 

3) Karty kredytowe

  • Zmiana wysokości prowizji za wypłatę gotówki z bankomatu i przelew z konta karty - 4% wypłacanej kwoty, nie mniej niż 10 PLN.
  • Zmiana wysokości opłat rocznych dla karty głównej.
  • Zmiana terminu płatności zadłużenia dla kart Visa Platinum, MasterCard Platinum, World MasterCard Class&Club. Informacja o terminie płatności podawana jest każdorazowo w wyciągu.
  • Zniesienie opłat rocznych za karty dodatkowe, zmiana wymaganych obrotów zwalniających z opłaty rocznej.
  • Wprowadzenie opłaty miesięcznej za administrowanie kartami - 4,5 PLN.
  • Ujednolicenie stawek ubezpieczenia na życie - 0,18% kwoty salda zadłużenia.


Znikają też moneybacki w większości kart. Więcej informacji znajdziecie na stronie banku, jak i w wiadomościach skierowanych do klientów.

Komentarze   

Grażyna Niewiadomska
Grażyna Niewiadomska 2015-08-17 22:39
RAIFFEISEN POLBANK zlikwidował moje konto w banku i zarekwirował moje pieniądze na konto techniczne - od 3 sierpnia pozbawił mnie dostępu do konta, zablokował moje karty, i do dnia dzisiejszego nie odzyskałam ani złotówki - zyję za pożyczone pieniądze a oni się zabawiają w bogów - emerytury sierpniowe wróciły do ZUS - odzyskam je dopiero we wrześniu - ten bank to dopiero dranie - nawet nikt nas nie poinformował kiedy moje pieniądze wróca do mnie - a dzisiaj mamy już 17 sierpnia. Czy bank zrekompensuje mi stratę czy w ogóle ukradnie moje pieniądze i będę musiała walczyć o nie przez policję???
Cytuj | Zgłoś