Wystartowało Orange Finanse

Orange-Finanse-logoRuszył zapowiadany wiosną tego roku wspólny projekt mBanku oraz Orange Polska. Poznajcie markę Orange Finanse produkty bankowe dostarcza mBank.

 

Orange Finanse produkty bankowe dostarcza mBank to wynik współpracy podjętej między mBankiem, a operatorem telekomunikacyjnym Orange Polska (członkiem Grupy Orange). Obie spółki pod tą właśnie marką, od 2. października, dostarczają usługi finansowe - na razie dla klientów indywidualnych, a chwilę później również dla firm.

 

Dostawcą produktów bankowych w Orange Finanse produkty bankowe dostarcza mBank - jak sama nazwa wskazuje - jest mBank. Również mBank zapewnia platformę bankowości mobilnej oraz internetowej. Swoją własną, tyle że „pomalowaną” na kolor partnera, czyli pomarańczowy.
Orange Polska odpowiada natomiast za sprzedaż, dzięki szerokiej sieci dystrybucji oraz marketing. A jest komu sprzedawać nowe produkty bankowe, ponieważ Orange ma dostęp do co najmniej 10. milionowej bazy danych klientów. Prezes mBanku, Cezary Stypułkowski, liczy na milion nowych klientów w ciągu trzech lat.

 

Od początku za głównego konkurenta Orange Finanse stawia się oddział T-Mobile Usługi Bankowe, czyli „ewolucję” dawnego Alior Sync. T-Mobile Usługi Bankowe to z kolei połączenie sił operatora T-Mobile z produktami bankowymi dostarczanymi przez Alior Bank (działa od maja bieżącego roku).

Różnica polega jednak na tym, że T-Mobile Usługi Bankowe pozycjonuje siebie na rynku jako bank internetowy (tak startował Alior Sync, udostępniając dla klientów Wirtualny Oddział zamiast naziemnych placówek). Natomiast Orange Finanse od początku mówi: Wystarczy, że masz telefon, przekazując informację, że chce być przede wszystkim bankiem mobilnym.


Jeśli mobilny, to na urządzenia przenośne - telefony, smartfony i tablety. Pierwszym bankiem dedykowanym urządzeniom mobilnym był Bank Smart. Jeżeli porównywać to według mnie w pierwszej kolejności warto robić to właśnie z tym bankiem.

Niemniej, redakcja serwisu PRNews.pl zrobiła kawał dobrej roboty porównując ceny w Orange Finanse do tych z T-Mobile Usługi Bankowe. Zainteresowanych warunkami finansowymi w nowym banku mobilnym - odsyłam do PRNews. W skrócie: nie jest tak różowo, jak w T-Mobile Usługi Bankowe.

 

Produkty Orange Finanse

Mimo wszystko Orange Finanse oferuje całkiem sporo. Konta osobiste oraz dołączane do nich słownikkarty debetowe są bezwarunkowo bezpłatne. Wypłaty z bankomatów obcych są bezpłatne przez pierwsze 3 miesiące. Później będą płatne 5 złotych przy pierwszej wypłacie. Opłata ta jest opłatą miesięczną, pobieraną niezależnie od tego, ile wypłat dokona klient. Można jej uniknąć wykonując 5 transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu.

 

Promocje w Orange Finanse: Na start otrzymujemy 4% na koncie oszczędnościowym przez pół roku (limit do 25 000 złotych).
Po tym czasie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym będzie kształtowało się następująco:

  • do 49 999,99 PLN - 1,30%
  • od 50 000,00 PLN do 99 999,99 PLN - 1,60%
  • od 100 000,00 PLN do 199 999,99 PLN - 1,90%
  • od 200 000,00 PLN - 2,20%

 

Premiowanie słownikdepozytów zatem nie będzie domeną pomarańczowego banku mobilnego.

 

Orange-Finanse

Orange Finanse - www.orangefinanse.com

 

W ramach promocji możemy otrzymać 1000 złotych darmowego limitu w koncie przez pierwsze 6 miesięcy. Po tym czasie limit będzie oprocentowany na 12,49% w skali roku, a mBank nie pobierze za jego udzielenie prowizji. Byłby to zatem jeden z najtańszych debetów oferowanych na rynku.

 

Jest też pięcioprocentowy słownikmoneyback, nawet do 600 zł zwrotu. Aby go otrzymać (maks. do 100 zł na miesiąc) należy płacić bezgotówkowo naklejką zbliżeniową naklejoną na telefonie (lub kartą plastikową) co najmniej 5 razy w miesiącu przez kolejne pół roku oraz opłacać fakturę Orange z konta w Orange Finanse przez taki sam czas.

 

W niedługim czasie mają zostać udostępnione również produkty bankowe dla firm.

 

Orange Finanse produkty bankowe dostarcza mBank to wynik współpracy spółki Orange Polska, jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce z jednym z największych banków uniwersalnych w Polsce - mBankiem. Orange Finanse udostępnia swoje produkty zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Marka działa od 2. października 2014 roku.

 

    Otlewski-portret-miniŁukasz Otlewski, 6 października 2014

Komentarze   

bodix
bodix 2014-10-16 00:09
Bankowość mobilna to przyszłość, ale tylko z naprawdę dobrą ofertą.
Cytuj | Zgłoś
Marek Terkowski
Marek Terkowski 2016-11-08 12:04
W sumie znajomi pytali mnie o ten bank. Mam tam konto od roku - jest ok jakby ktoś pytał
Cytuj | Zgłoś
usunięte
usunięte 2017-09-27 15:23
Unikać wszystkiego co ma z orange wspólnego, takie jest moje zdanie.
Cytuj | Zgłoś

Wiadomości Orange Finanse