Cuda w mBanku

Znacie już program poleceń mBanku, dzięki któremu polecając produkt mBanku znajomemu możecie zarobić nieco grosza? Niedawno do oferty banku weszło eKonto mobilne , które również zagościło – choć jak się okazuje, tylko połowicznie – w programie „PolecamBank”. Powstał przez to niemały problem...


Co więcej, dla posiadaczy „zwykłego” eKonta mamy bardzo dobrą wiadomość. Dzięki cudom, które dzieją się aktualnie w mBanku – Wasze zwykłe konto dostanie lada moment parametry eKonta mobilnego! Bezwarunkowo darmowa karta, oprocentowanie 4% – jak tutaj nie kochać mBanku? ;-)

 

Napisała do nas pani Patrycja, która będąc uczestnikiem akcji PolecamBank zobaczyła wpis w aktualnościach na stronie programu z dnia 30 maja (dokładnie ten widoczny poniżej) z informacją o możliwości polecania eKonta mobilnego znajomym w zamian za premię.

aktualnosci-wpis-30-maja-polecambank

Nowe konto osobiste - eKonto mobilne to naprawdę bardzo dobra oferta - oprocentowanie środków na rachunku 4% do kwoty 3000 złotych, bezwarunkowo bezpłatna karta debetowa i prowadzenie rachunku. Pani Patrycja zachęcona perspektywą otrzymania stuzłotowej premii w zamian za polecenie eKonta mobilnego postanowiła zachwalić je znajomym. Co więcej, uznała że produkty banku są na tyle dobre, by móc zarekomendować bliskim konto osobiste wraz z limitem w koncie (wtedy wynagrodzenie rośnie o dodatkowe 200 zł, łącznie więc do zgarnięcia jest 300 zł).


Ups! Falstart!

Niestety, bank chyba za bardzo pospieszył się z ogłoszeniem super nowiny w aktualnościach o udostępnieniu sposobności do rekomendowania eKonta mobilnego.


Najpierw okazało się, że nie ma jeszcze możliwości polecenia eKonta mobilnego z debetem. To może samo eKonto mobilne, bez debetu? Teoretycznie tak, praktycznie jednak też nie. Kiedy zapraszamy znajomego do skorzystania z produktów mBanku, dostaje on wiadomość na swoją skrzynkę e-mail, o na przykład takiej treści:

cudzyslowCześć

Piszę do Ciebie, żeby polecić Ci bezpłatne eKONTO w mBanku z darmowymi bankomatami, przelewami przez internet oraz z kartą płatniczą, którą także możesz mieć za darmo.

Kliknij tutaj i sprawdź sam!
Wpisz we wniosku 10 ostatnich cyfr mojego numeru rachunku: 0000000000 a dzięki Tobie otrzymam premię.

Pozdrawiam
Twój Znajomy


Nasz bliski klikając w link zostanie przeniesiony na stronę programu poleceń z opisem poszczególnych kont bankowych z oferty mBanku. A tam już dzieją się same cuda...

 

  1. Pierwsze co zobaczą nasze oczy po wejściu na witrynę to reklama eKonta mobilnego. Jak dowiedziała się później pani Patrycja w korespodencji z bankiem: „W regulaminie nie ma zapisu jakoby w ogóle ten rachunek można było polecać. I faktycznie tak jest.” (Jak chcecie sami sprawdzić, zapraszamy spojrzeć na regulamin.)
  2. „Zwykłe” eKonto dostało nagle parametry tego nowego, mobilnego. (Ktoś po prostu dokonał modyfikacji, które nie bardzo wyszły, wprowadzając tym samym wszystkich w błąd.)

    eKonto-z-parametrami-eKonta-mobilnego
  3. Link podpięty do guziczka „Otwórz eKonto” prowadzi do formularza wniosku o eKonto mobilne.

 

Pani Patrycja spytała bank o całą tę niefortunną sytuację. Po trzech upomnieniach o odpowiedź dostała informację, że „specjaliści muszą się naradzić i chwilę to potrwa”. Relacjonuje, że na razie bank milczy.


Zatem wygląda to tak, że uczestnik programu PolecamBank istotnie może bez problemu polecać eKonto mobilne – zgodnie z wiadomością przekazaną w aktualnościach, ale... Nie dostanie za to ani grosza, gdyż regulamin nie przewiduje na razie wynagrodzenia za rekomendację tego produktu. A specjaliści z banku dopiero naradzają się, co z tym fantem zrobić.
A tymczasem klienci zapewne w pocie czoła wysyłają zaproszenia do znajomych przekazując wieść o powrocie mBanku do korzeni, czyli wysokooprocentowanego, darmowego słownikROR-u...

Jak w takich okolicznościach zachowa się bank? Jak myślicie?


Aktualizacja 14.06.2014, odpowiedź mBanku od pani Emilii Kasperczak:

cudzysłów

(...) Od momentu wprowadzenia eKonta mobilnego klienci, którzy polecili ten rachunek byli objęci premią. Dlatego też pojawił się wpis w aktualnościach informujący o możliwości polecania eKonta mobilnego oraz w zakładce produktów wypisane zostały główne benefity tego rachunku i link do wniosku o eKonto mobilne. Rzeczywiście nie zostało ono uwzględnione w regulaminie, gdyż wypłata środków za ten rachunek mieściła się w definicji eKonta, jednak, aby uniknąć dalszych nieporozumień, zapisy regulaminu zostały zmienione i obecnie eKonto mobilne jest w nim wyszczególnione.

Wszyscy klienci, którzy polecili eKonto mobilne od początku jego wprowadzenia do oferty mBanku otrzymają, po spełnieniu warunku płatności kartą, należną premię.


Zatem w regulaminie wyszczególnione były wszystkie typy eKonta, czyli eKonto „zwykłe”, eKonto dla młodych, eKonto z darmowymi bankomatami, ale eKonto mobilne mieściło się już w definicji eKonta. Wszystko jasne...

Pani Emilii dziękujemy za odpowiedź, a klientom mBanku życzymy miłego polecania.

Komentarze   

Patrycja
Patrycja 2014-06-12 00:41
Jest mały postęp - nad opisem konta dopisali pełną nazwę "ekonto mobilne". Na maila odpowiedzi w dalszym ciągu nie otrzymałam, mimo przesłanego w międzyczasie dosadniejszego przypomnienia o sobie.
Cytuj | Zgłoś
Patrycja
Patrycja 2014-06-12 15:20
Przełom! Z dniem dzisiejszym zmienił się regulamin, trzeba było postraszyć ich internetową burzą, żeby zareagowali... żenujące.
Cytuj | Zgłoś
Łukasz Otlewski
Łukasz Otlewski 2014-06-12 16:40
Cześć Patrycja,
do nas również odezwała się pani Emilia z biura prasowego mBanku, w celu wyjaśnienia nieporozumienia. Według mBanku od samego początku klienci mogą otrzymać premię za polecenie eKonta mobilnego.

Do Zespołu mBanku. Cieszę się, że bank chce sprostować sprawę, ale myślę że tłumaczenie należy się przede wszystkim pani Patrycji, bo to ona jest faktyczną autorką artykułu. My to tylko ubraliśmy w słowa.
Cytuj | Zgłoś
Dominika
Dominika 2014-09-21 16:12
"Co więcej, dla posiadaczy „zwykłego” eKonta mamy bardzo dobrą wiadomość. Dzięki cudom, które dzieją się aktualnie w mBanku - Wasze zwykłe konto dostanie lada moment parametry eKonta mobilnego! Bezwarunkowo darmowa karta, oprocentowanie 4% " Niestety te cuda są dostępne tylko dla nowych klientów.
Cytuj | Zgłoś