Konto ZawszeDarmowe od Banku Pocztowego

logo-Bank-PocztowyBank Pocztowy rezygnuje z Konta Standard na rzecz Konta ZawszeDarmowego. Nowy rachunek jest bezwarunkowo bezpłatny w prowadzeniu. I to dożywotnio!

 

Niemal dokładnie rok temu Bank Pocztowy wprowadził pięciozłotową opłatę za prowadzenie rachunków: Konta Standard oraz Konta Nestor, jeśli do konta nie została wydana karta płatnicza. Jeżeli została wydana, a klient nie wydał nią 300 złotych miesięcznie - opłata za kartę również wyniosła 5 złotych.


Bank na przestrzeni tego czasu odnotował znaczny spadek liczby rachunków (liczony w kilkudziesięciu tysiącach sztuk). Tym samym Pocztowy postanowił się zreflektować. Efektem refleksji Banku Pocztowego jest Konto ZawszeDarmowe.


Konto ZawszeDarmowe

Najważniejszą cechą Konta ZawszeDarmowego jest dożywotnia gwarancja na bezwarunkową bezpłatność rachunku. Oznacza to, że za prowadzenie konta nie zapłacimy ani złotówki. Nie ma tutaj żadnego haczyka. Nie ma również przymusu posiadania słownikkarty debetowej, aby konto było darmowe.
Musimy jednak zawierzyć, że Bank Pocztowy dotrzyma danego słowa i nie zmieni później warunków „gry”. icon wink


Konto jest darmowe, ale karta już nie. Konto ZawszeDarmowe jest bezpłatne w prowadzeniu, jednak za kartę debetową dołączoną do rachunku przyjdzie nam zapłacić. Opłaty za kartę można uniknąć płacąc nią bezgotówkowo łącznie na kwotę min. 300 złotych miesięcznie. Jeśli warunek nie zostanie spełniony, bank pobierze opłatę w wysokości 5 złotych.


Konto-ZawszeDarmowe-Bank-Pocztowy

 

Minusem „transformacji” Konta Standard w Konto ZawszeDarmowe jest wprowadzenie opłaty za zlecenie przelewu w placówce pocztowej. Prowizja od 15 września 2014 r. wynosi 2,5 zł. Za to obniżeniu ulega koszt złożenia dyspozycji przelewu u konsultanta telefonicznego (z 5 zł na 1,5 zł). Dostarczenie gotówki przez listonosza do posiadacza konta aktualnie kosztuje 1,5% wartości „dostawy”, nie mniej niż 5 złotych. Wcześniej, w koncie standardowym, klient mógł skorzystać z jednego darmowego transportu pieniędzy.


Wypłacić gotówkę w ramach Konta ZawszeDarmowego możemy z ponad 5000 słownikbankomatów w Polsce. Za dodatkowe 5 złotych Bank Pocztowy oferuje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.

 

Program lojalnościowy z Pocztą Polską

Nowością dla klientów Banku Pocztowego, którzy korzystają z dożywotnio bezpłatnego rachunku są programy lojalnościowe. Jeden dotyczy ubezpieczeń kupionych w Banku Pocztowym i/lub na Poczcie - bank zwróci do 10% składki ratalnej za ubezpieczenie.


Niedługo ma zostać udostępniony również tzw. Pakiet Pocztowy, dzięki któremu będzie można uzyskać zwrot 10% kosztów związanych z korzystaniem z usług pocztowych - wysyłaniem listów czy paczek, kupowaniem znaczków itd.

 


Bank Pocztowy
to bank uniwersalny powstały w 1990 r. w Bydgoszczy. Świadczy usługi finansowe w Urzędach Pocztowych oraz we własnych oddziałach na terenie całego kraju. Obsługuje ok. 1,4 miliona klientów (dane za stroną internetową banku).

Źródłem grafik użytych w artykule jest witryna Banku Pocztowego www.pocztowy.pl.

 

    Otlewski-portret-miniŁukasz Otlewski, 22 września 2014

Wiadomości Bank Pocztowy