BOŚ – opłaty w górę od sierpnia

BOS-Bank-logo

Bank Ochrony Środowiska zamierza uprościć ofertę swoich rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, jak również ujednolicić cennik. Od 1 sierpnia 2014 zacznie obowiązywać nowa tabela opłat i prowizji banku, jak i nowa tabela oprocentowania, a także regulamin bankowości elektronicznej.

 

Bank postanowił zrobić porządek ze swoją ofertą kont osobistych i tak:

  • Pakiety kont: KONTA START, KONTA "07", KONTA WYJĄTKOWEGO z pakietem produktów i usług START, KONTA WYJĄTKOWEGO "07", KONTA WYJĄTKOWEGO, e-KONTA WYJĄTKOWEGO PLUS, EKOKONTA oraz EKOKONTA PLUS będzie obowiązywał cennik Konta bez Kantów,
  • Pakiety kont: e-KONTA BOŚ, e-KONTA WYJĄTKOWEGO oraz KONTA WYJĄTKOWEGO STUDENT będzie obowiązywał cennik EKOkonta internetowego,
  • Pakiety kont: KONTA VIP, KONTA WYJĄTKOWEGO z pakietem produktów i usług VIP oraz EKOKONTA VIP będzie obowiązywał cennik EKOkonta VIP.

Oznacza to, że zamiast pięciu obecnie funkcjonujących rachunków zostaną trzy, Konto bez Kantów, EKOkonto internetowe, EKOkonto VIP.


Wraz z ujednoliceniem oferty słownikROR-ów Bank Ochrony Środowiska podniesie opłaty w wybranych pakietach rachunków. Przy Koncie bez Kantów będzie to podwyżka o 2 złote za prowadzenie rachunku oraz 1 złoty za kartę płatniczą (obecnie 10 zł/3 zł, po zmianie 12 zł/4 zł). Dotychczas klienci użytkujący pakiet Konto bez Kantów mogli bezpłatnie wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce. Od pierwszego sierpnia bezpłatne wypłaty zostaną ograniczone do bankomatów własnych i sieci Euronet. Wypłata pieniędzy z innych maszyn będzie kosztowała każdorazowo 5 złotych. Podwyższeniu ulegnie również opłata za podjęcie gotówki z bankomatu za granicą. Obecnie takie działanie kosztuje klienta 6 zł, od sierpnia 3% kwoty transakcji, nie mniej niż 9 zł. Bank wprowadzi również opłaty za zlecanie przelewów zewnętrznych w placówkach, koszt to 7 zł.


Zatem jeśli posiadasz któryś z tych pakietów: KONTO START, KONTO "07", KONTO WYJĄTKOWE z pakietem produktów i usług START, KONTO WYJĄTKOWE "07", KONTA WYJĄTKOWE, e-KONTA WYJĄTKOWE PLUS, EKOKONTA lub EKOKONTO PLUS od sierpnia przyjdzie Ci płacić 16 złotych miesięcznie.


Wzrasta opłata za Konto VIP, do 50 zł. Jest to jednak opłata warunkowa, której będzie można uniknąć przelewając co miesiąc na rachunek co najmniej 5000 złotych.


Na pocieszenie: zniknie opłata warunkowa za prowadzenie konta w przypadku kont: e-KONTO BOŚ oraz e-KONTO WYJĄTKOWE. Po włączeniu do grupy EKOkonta internetowego za kartę debetową przyjdzie jednak zapłacić złotówkę więcej. Bank Ochrony Środowiska likwiduje również dwie (miesięcznie) darmowe wypłaty z dowolnych bankomatów. Od sierpnia tylko wypłaty z bankomatów sieci Euronet będą bezpłatne. Obcy bankomat? Koszt: 5 zł.


W tabeli oprocentowania rachunków także modyfikacje. Niestety - procenty w dół.


Wszystkie zmiany możecie zobaczyć w dokumentach przygotowanych przez BOŚ:

Tabela opłat i prowizji BOŚ - sierpień 2014

Tabela oprocentowania rachunków BOŚ - sierpień 2014


Bank Ochrony Środowiska działa od 1991 r., skupia się na wspieraniu przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska. Swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych jak i korporacyjnych. Wspieramy działania samorządów oraz wspólnot mieszkaniowych. W ciągu 23 lat działalności na finansowanie projektów ekologicznych przeznaczył ok. 13,2 mld zł. Od 1997 r. notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wiadomości Bank Ochrony Środowiska