Nowy portal Banku Millennium

Bank-Millenium-logoPortal Banku Millennium funkcjonuje w nowej odsłonie graficznej. Portal jest całkowicie responsywny (dopasowuje się do rozdzielczości ekranu urządzenia, na jakim jest przeglądany). Wygląd wpasowuje się w obecne trendy.

 

Bank Millennium zyskał nową szatę graficzną. Portal jest w pełni responsywny (ang. responsive – czuły, wrażliwy), oznacza to że dostosowuje się do rozdzielczości urządzenia (monitor komputera, tablet, smartfon), na którym jest oglądany. Responsywny proces tworzenia strony wymógł nieco inne rozmieszczenie elementów nawigacyjnych.


Tak obecnie prezentuje się portal Banku Millennium:

nowy-portal-Bank-Millennium

 

Użyte fonty są wyraźnie widoczne, grafiki są sporych rozmiarów, a strona zyskała nowych barw. Taka chyba dzisiaj moda. :-) 


Komentarz Banku Millennium:

Poprzedni portal Banku Millennium powstał kilka lat temu i pomimo licznych udoskonaleń, wychodząc naprzeciw użytkownikom, podjęliśmy decyzję o jego przebudowie. Wykonane zostały analizy ilościowe polegające na zbadaniu, czego Klienci poszukują najczęściej w naszym serwisie internetowym oraz które z dostępnych funkcji powinny zostać zaprezentowane w odmienny sposób. Przeanalizowano również architekturę przekazywania informacji na portalu. W efekcie tych działań powstała koncepcja strony z nowym układem graficznym, która następnie została sprawdzona w badaniach użyteczności z wykorzystaniem techniki Eye Trackingu.

 

Z naszych obserwacji wynika, że nowy portal „zyskał” również więcej kodu JavaScript, co w połączeniu z większymi grafikami powoduje dłuższe ładowanie strony w porównaniu do poprzedniej wersji witryny. Pogorszeniu uległa również optymalizacja serwisu.


Co Wy myślicie o nowym portalu Banku Millennium? Szczególnie ciekawi jesteśmy opinii klientów Banku.

Komentarze   

Szymon
Szymon 2014-06-24 20:05
Dramat. Póki się te wszystkie java scripty załadują, to w poprzedniej wersji serwisu już bym się zalogował. Natomiast sam serwis transakcyjny jest dobry.
Cytuj | Zgłoś
Łukasz Otlewski
Łukasz Otlewski 2014-06-25 00:01
O, to może nie jestem jedynym, który często woli ociosaną prostotę, ale szybkie działanie, niż mieniące się za każdym ruchem myszki przyciski ładowane przez obszerny JavaScript. ;-)
Cytuj | Zgłoś

Wiadomości Bank Millennium