Pytanie: Jaka jest procedura likwidacji karty kredytowej w Banku Zachodnim WBK?

Jaka jest procedura likwidacji karty kredytowej w Banku Zachodnim WBK?

 

Uprzedzając odpowiedź właściwą na pytanie: pamiętaj, że likwidacja karty kredytowej nie jest równoważna z rezygnacją z korzystania z limitu kredytowego. Limit dalej może być dostępny na Twoim koncie.


Rezygnację z karty kredytowej można złożyć w dowolnej placówce Banku Zachodniego WBK lub telefonicznie, infolinia 1 9999.
Rezygnację z limitu kredytowego można złożyć za pośrednictwem placówki Banku. Wiąże się to z koniecznością podpisania dokumentów, które potwierdzą rozwiązanie umowy.

 

Od daty zamknięcia karty kredytowej rachunek karty pozostaje otwarty jeszcze przez 30 dni (na wypadek, gdyby spłynęły jeszcze jakieś nierozliczone transakcje). Do tego czasu karta jest widoczna w serwisie BZWBK24 Internet, tak aby posiadacz miał jeszcze wgląd do historii transakcji. Po upływie miesiąca od daty wprowadzenia rezygnacji z karty w systemie bankowym i po całkowitej spłacie występującego zadłużenia (jeżeli takie zadłużenie występowało), rachunek będzie automatycznie zamknięty i tym samym nie będzie widoczny w usłudze BZWBK24 Internet.

 

Odpowiedzi na to pytanie udzielił bezpośrednio Bank Zachodni WBK.